Blog

WARSZTAT Z JOGĄ I AJURWEDĄ 18-20 czerwca

Dawno, dawno temu kobieta współgrała z naturą. Kiedy budziło się słońce, ona budziła się wraz z nim. Kiedy zachodziło, ona kładła się do snu.
Kiedyś kobieta współgrała z rytmem księżyca. Czerpała z siły nowiu i mocy pełni.
Znała swój wewnętrzny rytm, według którego najlepiej funkcjonowało jej ciało.
Natura była jej głównym zegarem.
Kiedyś kobieta była bliżej siebie, bliżej swoich potrzeb, potrafiła zadbać o siebie .A jak jest dziś ?
Żyjemy pod presją czasu. Ciągle nam go brakuje. Mam tak wiele ról w codziennym życiu, że często w ciągu doby brakuje już tego czasu dla nas. Jak go nie ma czujemy niezadowolenie, spadek motywacji, „biczowanie siebie”, krytykowanie siebie, złość, mamy wybuchy gniewu, brak możliwości bycia ze sobą. Zapominamy co jest dla nas ważne, z czym jesteśmy, czego pragnie nasze serce…Rosnący na sile stres, który nie jest obojętny dla naszego zdrowia, szczególnie dla układu hormonalnego, daje z czasem określone dolegliwości jak bolesne miesiączki, bóle piersi, Hashimoto, mięśniaki, nowotwory narządów kobiecych, deficyty energii, poczucie ciągłego zmęczenia i wiele innych .Dlatego chcemy zabrać Cię do wyjątkowej przestrzeni, gdzie będziesz mogła się zatrzymać, pobyć ze sobą i z innymi kobietami. Odkryć swoje potrzeby i nauczyć się za nimi podążać.
Dowiesz się w jaki sposób Ajurweda może pomoć Ci wrócić do naturalnego rytmu dnia oraz wprowadzić zdrowe nawyki i codzienne rytuały dla poprawy samopoczucia i zdrowia .Na warsztacie będzie miała również okazję nauczyć się sekwencji jogi hormonalnej. Poprzez specyficzną pracę z oddechem, pozycjami i kierowaniem energii (prany) pobudzone zostają do pracy gruczoły hormonalne, co w konsekwencji przywraca równowagę w układzie hormonalnym oraz zmniejsza lub całkowicie eliminuje dolegliwości związane z zaburzeniami na tym tle.
Joga hormonalna to całkowicie naturalne i bardzo skuteczne narzędzie dla kobiet w każdym wieku – przy problemach z nieregularnym cyklem, bolesnych miesiączkach, psm, problemach z bezpłodnością, w okresie menopauzy i klimakterium, a także później dla utrzymania równowagi hormonalnej w wieku dojrzałym.
Przeciwskazania do jogi hormonalnej:
Ciąża, nowotwory piersi hormonozależne, ciężkie choroby serca, stany zapalne organizmu, zaawansowana endometrioza, pierwsze dni menstruacji.


Program pobytu:
🌿

Piątek
18:30 – Kolacja
19:30– Krąg kobiet. O kobiecie, która żyła zgodnie z naturą, w zgodzie ze sobą

🌿

Sobota
7.30 – 8.30 Joga i praca z oddechem (wstęp do jogi hormonalnej)
8.30 Śniadanie
10.00 – Ajurweda: Współczesna Kobieta – jej dolegliwości, potrzeby, tęsknoty.
Życie w zgodzie z naturą, życie w zgodzie ze sobą cz. 1
Królestwo zmysłów: Nauka automasaży głowy i twarzy
13.00 – Obiad
13:30 – 16:30 Czas wolny
16.30 – 19.00 Joga hormonalna
19.00 – Kolacja
20.00 – Medytacja

🌿

Niedziela
7.30 – 8.30 Joga – sekwencja jogi hormonalnej, medytacja
8.30 – Śniadanie
10.30 Ajurweda: Życie w zgodzie z naturą, w zgodzie ze sobą cz. 2
Masaż tajski 😊
Podsumowanie warsztatu
13.00 – obiad

❤️Inwestycja w siebie:
Koszt warsztatu: 600 zł
W cenie warsztatu są:
• 2 noclegi w pokojach 2, 3 osobowych
• 3 posiłki dziennie
• ciepłe herbatki w ciągu dnia
• warsztaty z Ajurwedy (holistyczny system zdrowia, profilaktyka zdrowia)
• poranne sesje jogi i pranajamy
• trzygodzinna praktyka jogi hormonalnej
• krąg kobiet
• medytacja
• materiały szkoleniowe z warsztatów❤️

Niezapomniane wrażenia w babskim gronie 😊

Termin: 18-20.06.2021 piątek – niedziela
Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

🗻Miejsce: Ozna Gościniec
Sól – Kiczora, okolice Zwardonia
Ośrodek położony jest przy lesie, obok Rezerwatu przyrody Butorza.


Zapisy i informacje:
Rezerwacja miejsc odbywa się na podstawie mailowego zgłoszenia na adres: patrycja@zyjzajurweda.pl oraz wpłaty bezzwrotnego zadatku w wysokości 200zł.Zaliczki prosimy wpłacać na numer konta: 54 1090 2835 0000 0001 4257 7133 z dopiskiem „joga 18-20.06” Joanna Galon-FrantZadatek jest zwracany tylko, jeśli wyjazd zostanie odwołany z winy organizatorów lub będzie związany z odgórnymi obostrzeniami dotyczącymi COVID-19. Rezygnacja z warsztatu jeden dzień przed lub w dniu warsztatu łączy się z pokryciem pełnej kwoty za wyjazd.
Wszelkie pytania proszę kierować mailowo: patrycja@zayjzajurweda.pl lub info@przystanjoga.pl
Dojazd:
We własnym zakresie. Przy zapisie prosimy o informację w jaki sposób będziecie docierać na miejsce, aby pomóc się chętnym wzajemnie skomunikować


Prowadzące warsztat:

Joanna Galon-Frant


Certyfikowany nauczyciel jogi i medytacji.
Właścicielka szkoły jogi „Przystań Joga”.
Pianistka, adiunkt Akademii Muzycznej w Katowicach z tytułem doktora.
Prywatnie żona Łukasza, mama Kuby i Mai, właścicielka dwóch psów, kota, dwóch szczurów i… stada mrówek 
Joga jest w moim życiu od prawie dziesięciu lat, chociaż trudno mi wyobrazić sobie, że kiedyś jej nie było. Pojawiła się jako lekarstwo na codzienny stres i sztywność ciała, jako sposób na usłyszenie siebie. Została na dobre, powoli i cierpliwie wprowadzając zmiany we mnie i w mojej małej rzeczywistości. Postawiła na mojej drodze wspaniałych nauczycieli, z których każdy zostawił we mnie cząstkę siebie, zachęcając równocześnie do odkrywania mojej własnej indywidualnej ścieżki.
Moja praktyka zmieniała się i transformowała wychodząc od solidnych podstaw metody Iyengara, przez poszukiwania miękkości i płynności vinyasy, dochodząc do obecnej postaci. W moim dzisiejszym podejściu priorytetem jest wrażliwość na potrzeby ciała, szacunek dla własnych ograniczeń, cierpliwość oraz równowaga pomiędzy wzmacnianiem ciała i pogłębianiem jego elastyczności. Ogromną rolę odgrywa oddech i jego miękki, świadomy przepływ przez ciało. Jest podstawą mojej praktyki asan, relaksacji, medytacji i oczywiście pranajamy.
Czas na macie to również – a może przede wszystkim – świadomość tego z czym jestem w danej chwili. Rozpoznawanie blokad w ciele i głowie, łagodne rozpuszczanie oporów, uwalnianie przepływu energii, ćwiczenie uważności i uważnej obecności, a wraz z nią pogłębianie szacunku i bezwarunkowej miłości do siebie samej, swoich potrzeb – to moja joga, to praktyka, dzięki której opiekuję się sobą, i którą staram się przekazywać moim uczniom. Głęboko wierzę w zmianę, która powoli zachodzi w naszej rzeczywistości. W przebudzenie świadomości, powrót do natury, współdziałanie oparte na wzajemnym szacunku i miłości, budowanie Nowej Ziemi. Staram się żyć w zgodzie z zasadą „bądź zmianą, którą chcesz dostrzec w świecie”…a joga jest moją drogą do tej zmiany.


Patrycja Zioła


Jestem certyfikowaną konsultantką ajurwedyjską, coachem zdrowia. Jestem również współzałożycielką i członkiem nadzwyczajnym Polskiego Stowarzyszenia Ajurwedy – pierwszej organizacji pozarządowej w Polsce, która zrzesza praktyków Ajurwedy.W swojej codziennej pracy pomagam, wspieram, towarzyszę kobietom w odzyskiwaniu swojej równowagi i swojej przestrzeni, która pozwala im czuć się zdrowo i radośnie, w zgodzie ze sobą w oparciu o mądrość Ajurwedy.
“To czego szukasz, szuka Ciebie”.
Po wielu latach szukania odpowiedzi, jak ułożyć w całość to wszystko co mnie spotkało, co mnie otaczało, co przychodziło, przez co się zatrzymywałam, cofałam, dlaczego na „to” zachorowałam, przyszło rozwiązanie, które jest ze mną do dziś.
Jest nim Ajurweda.
Ajurweda jako holistyczne, całościowe spojrzenie na człowieka, stała się najpierw zainteresowaniem, pasją, nową jakością mojego życia, a następnie stała się moją darmą – codziennym życiem i spełnieniem zawodowym. Moją drogą.
Oprócz kilkuletniej nauki Ajurwedy na konsultanta ajurwedyjskiego, ukończyłam także wiele różnych kursów, warsztatów dotyczących zagadnień takich jak: mindfulness, joga, body&mind, tworzenia naturalnych kosmetyków, masaży ajurwedyjskich, zarządzanie stresem.
Codziennie rozwijam swoje umiejętności w obszarze Ajurwedy poprzez ciągłą pracę z ludźmi, prowadzenie różnych warsztatów, a także pogłębianie swojej dotychczasowej wiedzy.
Prywatnie moją największą pasją po Ajurwedzie są podróże oraz aktywne spędzanie czasu. Jestem również szczęśliwą żoną i spełnioną mamą dwójki cudownych chłopców.


Zapraszamy Was serdecznie 😀

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply