Blog

Majowy weekend z Jogą i z Ajurwedą 20 – 23.05. 2021

Obraz zawierający tekst, zewnętrzne, podróżowanie, autostrada

Opis wygenerowany automatycznie

Przystań Joga oraz Ajurweda Patrycja Zioła zapraszają:

Warsztat dla ciała, umysłu i ducha.
Zaopiekuj się Sobą. Zregeneruj się. Odpocznij.

Bądź bliżej siebie!

Obraz zawierający zewnętrzne, trawa, drzewo, budynek

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający trawa, roślina, drzewo

Opis wygenerowany automatycznie

Serdecznie zapraszamy do spędzenia wyjątkowego weekendu z Ajurwedą i Jogą.
Będzie to czas niezapomnianych doznań dla Waszego ciała, umysłu i ducha – piękny czas tylko dla Siebie!

Ten holistyczny warsztat pozwoli Ci doświadczyć kontaktu ze swoim ciałem i oddechem, wyciszyć umysł w medytacji oraz zanurzyć się w głęboki relaks. Nauczysz się jak czerpać ze skarbnicy wiedzy ajurwedyjskiej aby lepiej zadbać o Siebie i swoje potrzeby. Zdobędziesz praktyczne umiejętności, dzięki którym z łatwością się odprężysz, zregenerujesz, zapobiegniesz skutkom stresu czy przemęczenia.
To spotkanie pokaże Ci jak osiągnąć równowagę na wszystkich poziomach, jak zaopiekować się sobą, aby być zdrowym, szczęśliwym i spokojnym.

Joga i ajurweda jest naszą codziennością, naszym sposobem na życie. Z radością i pasją chcemy podzielić się naszą wiedzą z zakresu tych dwóch dziedzin, które pięknie się ze sobą łączą i uzupełniają,

Każdy dzień rozpoczniemy poranną praktyką jogi, rozbudzając ciało oddechem i delikatnym, miękkim ruchem. W ciągu dnia czekają Cię warsztaty z praktycznej wiedzy ajurwedyjskiej i popołudniowa porcja jogicznej praktyki uwalniającej przestrzeń serca i miednicy. Wieczorem po kolacji wyciszysz umysł i odprężysz ciało podczas praktyk medytacji i głęboko relaksującej jogi nidry.
Pomiędzy warsztatami dopieścisz podniebienie znakomitą wegetariańską kuchnią, a w przerwie między warsztatami skosztujesz pysznej ajurwedyjskiej herbaty.
A każdą wolną chwilę możesz spędzić w naturze, jej bliskość i piękno dopełni kojącego działania wszystkich pozostałych praktyk.

Program pobytu:
Czwartek
15:00 – 19:00 Przyjazd
19:00 Wspólna ciepła kolacja
20:00 Integracja i zapoznanie się
Wieczorna medytacja połączona z praktyką wdzięczności
Ajurwedyjskie złoto mleko na sen i wzmocnienie

Piątek
8.00 – 9.00 Poranna joga i praca z oddechem
9.00 – Śniadanie
10.00 – 11.30 Warsztat 1: „Podstawy Ajurwedy w pigułce. Co może mi dać Ajurweda? Jak może mi pomóc zrozumieć stan zdrowia i umysłu w jakim jestem ?”
11:30 Przerwa na ajurwedyjską herbatkę
12.00 – 13.30 Warsztat 2: „Skąd pojawiają się w naszym organizmie różne dolegliwości ? Co ja mogę z tym zrobić ?”

13:30 Obiad

16.00 – 18.00 Praktyka jogi – „Witaj moje serce” – uwalnianie przestrzeni klatki piersiowej
18.00 – 19.00 Automasaż twarzy – praktyczny warsztat
19:00 Kolacja
20:00 Relaksacja/medytacja

Sobota
8.00 – 9.00 Poranna joga i pranajama
9.00 Śniadanie
10.00 – 11.30 Warsztat 4: „ Dinaczaria –rutyna dnia. Nauka codziennych nawyków, które pozwolą nam być zdrowym, szczęśliwym, spokojnym”
11:30 Przerwa na ajurwedyjską herbatkę
12.00 – 13.30 Warsztat 5: „Jak Ajurweda może mi pomóc w radzeniu sobie ze stresem ?”
13:30 Obiad

16.00 – 18.00 Praktyka jogi „Co ukrywa się w miednicy” – uwalnianie przestrzeni bioder
18.00 – 19.00 Automasaż głowy – praktyczny warsztat
19.00 Kolacja
20.00 Joga nidra

Niedziela
8:00 – 9:00 Poranne zajęcia jogi
9:15 Śniadanie
10:00 Podsumowanie weekendu:
„Moja mapa zdrowia – autodiagnoza i plan działań.”
Relaksacja
13:00 Obiad

Inwestycja w siebie:
Koszt warsztatu: 900 zł
W cenie warsztatu są:
• 3 noclegi w pokojach 3, 4 osobowych
• 3 posiłki dziennie (wegetariańskie)
• ciepłe herbatki w ciągu dnia
• 6 spotkań – warsztatów z Ajurwedy
• 3 poranne sesje jogi i pranajamy
2 dwugodzinne praktyki pracy z ciałem – przestrzeń serca i miednicy
3 sesje relaksacji, medytacji i jogi nidry
• materiały szkoleniowe z warsztatów
Niezapomniane wrażenia 😊

Termin: 20-23.05.2021 czwartek-niedziela
Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

*Osoby, które chciałyby dołączyć do warsztatu, ale nie mogą przyjechać w czwartek, prosimy o kontakt mailowy.

Miejsce: Ośrodek – MANDALA http://mandala.beskidy.pl/
Ośrodek położony jest we wsi Targoszów, w Beskidzie Małym, blisko lasu w otoczeniu pól i łąk z przepięknym widokiem na szczyty Beskidów, w tym na Babią Górę i Pilsko.
Posiada przytulne pokoje gościnne z balkonami, dużą salę 110 m2 z widokiem na rozległą górską panoramę, z dwoma kominkami. Z ogromnym tarasem 100 m2, który umożliwia zajęcia i odpoczynek na świeżym powietrzu.

Obraz zawierający sufit

Opis wygenerowany automatycznie
Obraz zawierający drzewo, zewnętrzne, niebo, podłoże

Opis wygenerowany automatycznie

Zapisy i informacje:
Rezerwacja miejsc odbywa się na podstawie mailowego zgłoszenia na adres: patrycja@zyjzajurweda.pl oraz wpłaty bezzwrotnego zadatku w wysokości 250zł.

Zaliczki prosimy wpłacać na numer konta: 54 1090 2835 0000 0001 4257 7133.
W tytule przelewu proszę wpisać swoje imię i nazwisko oraz z dopisek „joga 20-23.05”

Zadatek jest zwracany tylko, jeśli wyjazd zostanie odwołany z winy organizatorów lub będzie związany z odgórnymi obostrzeniami dotyczącymi COVID-19. Rezygnacja z warsztatu jeden dzień przed lub w dniu warsztatu łączy się z pokryciem pełnej kwoty za wyjazd.
Wszelkie pytania proszę kierować mailowo: patrycja@zayjzajurweda.pl lub info@przystanjoga.pl

Dojazd:
We własnym zakresie. Przy zapisie prosimy o informację w jaki sposób będziecie docierać na miejsce, aby pomóc się chętnym wzajemnie skomunikować.

Prowadzące warsztat:

Joanna Galon-Frant 

Obraz zawierający drzewo, zewnętrzne, osoba, zamknąć

Opis wygenerowany automatycznie

Certyfikowany nauczyciel jogi i medytacji.
Właścicielka szkoły jogi „Przystań Joga”.
Pianistka, adiunkt Akademii Muzycznej w Katowicach z tytułem doktora.
Prywatnie żona Łukasza, mama Kuby i Mai, właścicielka dwóch psów, kota, dwóch szczurów i… stada mrówek ϑ

Joga jest w moim życiu od prawie dziesięciu lat, chociaż trudno mi wyobrazić sobie, że kiedyś jej nie było. Pojawiła się jako lekarstwo na codzienny stres i sztywność ciała, jako sposób na usłyszenie siebie. Została na dobre, powoli i cierpliwie wprowadzając zmiany we mnie i w mojej małej rzeczywistości. Postawiła na mojej drodze wspaniałych nauczycieli, z których każdy zostawił we mnie cząstkę siebie, zachęcając równocześnie do odkrywania mojej własnej indywidualnej ścieżki.
Moja praktyka zmieniała się i transformowała wychodząc od solidnych podstaw metody Iyengara, przez poszukiwania miękkości i płynności vinyasy, dochodząc do obecnej postaci. W moim dzisiejszym podejściu priorytetem jest wrażliwość na potrzeby ciała, szacunek dla własnych ograniczeń, cierpliwość oraz równowaga pomiędzy wzmacnianiem ciała i pogłębianiem jego elastyczności. Ogromną rolę odgrywa oddech i jego miękki, świadomy przepływ przez ciało. Jest podstawą mojej praktyki asan, relaksacji, medytacji i oczywiście pranajamy.
Czas na macie to również – a może przede wszystkim – świadomość tego z czym jestem w danej chwili. Rozpoznawanie blokad w ciele i głowie, łagodne rozpuszczanie oporów, uwalnianie przepływu energii, ćwiczenie uważności i uważnej obecności, a wraz z nią pogłębianie szacunku i bezwarunkowej miłości do siebie samej, swoich potrzeb – to moja joga, to praktyka, dzięki której opiekuję się sobą, i którą staram się przekazywać moim uczniom. Głęboko wierzę w zmianę, która powoli zachodzi w naszej rzeczywistości. W przebudzenie świadomości, powrót do natury, współdziałanie oparte na wzajemnym szacunku i miłości, budowanie Nowej Ziemii. Staram się żyć w zgodzie z zasadą „bądź zmianą, którą chcesz dostrzec w świecie”…a joga jest moją drogą do tej zmiany.

Patrycja Zioła

Obraz zawierający zewnętrzne, drzewo, osoba

Opis wygenerowany automatycznie


Jestem certyfikowaną konsultantką ajurwedyjską, coachem zdrowia. Jestem również współzałożycielką i członkiem nadzwyczajnym Polskiego Stowarzyszenia Ajurwedy – pierwszej organizacji pozarządowej w Polsce, która zrzesza praktyków Ajurwedy.

W swojej codziennej pracy pomagam, wspieram, towarzyszę kobietom w odzyskiwaniu swojej równowagi i swojej przestrzeni, która pozwala im czuć się zdrowo i radośnie, w zgodzie ze sobą w oparciu o mądrość Ajurwedy.
“To czego szukasz, szuka Ciebie”.
Po wielu latach szukania odpowiedzi, jak ułożyć w całość to wszystko co mnie spotkało, co mnie otaczało, co przychodziło, przez co się zatrzymywałam, cofałam, dlaczego na „to” zachorowałam, przyszło rozwiązanie, które jest ze mną do dziś.
Jest nim Ajurweda.
Ajurweda jako holistyczne, całościowe spojrzenie na człowieka, stała się najpierw zainteresowaniem, pasją, nową jakością mojego życia, a następnie stała się moją darmą – codziennym życiem i spełnieniem zawodowym. Moją drogą.
Oprócz kilkuletniej nauki Ajurwedy na konsultanta ajurwedyjskiego, ukończyłam także wiele różnych kursów, warsztatów dotyczących zagadnień takich jak: mindfulness, joga, body&mind, tworzenia naturalnych kosmetyków, masaży ajurwedyjskich, zarządzanie stresem.
Codziennie rozwijam swoje umiejętności w obszarze Ajurwedy poprzez ciągłą pracę z ludźmi, prowadzenie różnych warsztatów, a także pogłębianie swojej dotychczasowej wiedzy.
Prywatnie moją największą pasją po Ajurwedzie są podróże oraz aktywne spędzanie czasu. Jestem również szczęśliwą żoną i spełnioną mamą dwójki cudownych chłopców.

You Might Also Like...

No Comments

    Leave a Reply